Bakmak ama görememek

Makro fotoğrafçılığın en iyi tarafı nedir?” diye sorsalar, “Sayesinde doğanın o muhteşem uyumunu, renklerini, herkesin kolaylıkla göremeyeceği büyüleyici çizgilerini, damarlarınını, uyumunu, canlılığını, her bir zerresinin benzersiz oluşunu, görebiliyor olmak” derim.

_MG_6229

_MG_6232

İnsan o her gün yediğimiz, farkında bile olmadığımız kırmızı turpun, havuçun, domatesin, yeni filizlenenen bir biberin taaaa en içindeki asla aksamayan simetrik çizgilerine, spirallerine, şahane bir ahenkle iç içe geçmiş yapraklarına baktığında hiçbirinin sıradan olmadığını bir kez daha fark ediyor, fark ettikçe de diğer her şey önemsizleşiyor, farklı bir dünyada buluyorsun kendini.

_MG_5943

Geçen hafta talihsiz bir Riva serüvenimizden dönerken, farklı bir yoldan gitmek istedik Karakiraz’a. Bakkalından tut, yoldaki sürücü ve köylülere kadar herkesin, “Aman abi, yollar çok fena gitmeyin sakın oradan” uyarılarına rağmen daldık yola. Ne de olsa arabamız en fazla 10 bin lastikleri de 100’er lira ederdi. Hem biraz da macera yaşardık fena mı olurdu! Ancak çok geçmeden anladık ki, adamlar haklı beyler! Önümüzdeki motorsiklet bile geri döndü o derece. Vazgeçmedik, teybimizde Norah Jones’la sakin sakin, bazen bata çıka devam ettik yolumuza. İşte sonunda karşıma bu manzara çıktı! O kadar sakin, o kadar güzel, o kadar fotoğraflık! “İşte dedim, benim için günün bonusu! Baktığın zaman hayatın geneli de zaten böyle değil mi? Güzel şeylere ulaşmak, hep önden biraz sıkıntı, özveri, sabır gerektirmiyor mu?

_MG_6421

Comments

 1. says

  Yemek Kulübüm’ü kurduk, siz olmadan olmaz :)

  İlkya hanım merhaba,

  Kısa bir süre önce Yemek Blogunuzu ziyaret etme fırsatı bulduk ve blogunuzda yer alan yemek tariflerinizi, tariflerinizde kullanmış olduğunuz görselleri çok beğendik. Blogunuz için oldukça emek ve zaman serfettiğinizi blogunuzun her sayfasında hissettik. Ellerinize, emeğinize sağlık!

  Yemek blogger’lığı oldukça emek ve zaman gerektiren bir uğraş. Onca zaman ve emek harcadıktan sonra yapılan yemeklerin beğenilmesi, takdir edilmesi ve blogun takip edilmesi tüm blogger’ların en büyük arzusu. Bu durumdan yola çıkarak yemek blogger’larına blogunda yayınladıkları yazı ve tarifleri daha çok kişiye ulaştırabilmesi, bloglarına ve sosyal ağlarındaki hesaplarına ziyaretçi ve takipçi kazandırabilmesi için özel olarak özel bir internet sitesi oluşturma fikrinde yoğunlaştık Yemek Kulübüm’ü tasarladık.

  Yemek Kulübüm’de ücretsiz olarak üye hesabı oluşturan kullanıcılarımız, yemek tariflerini ve görsellerini kolayca paylaşabilmekte, profillerinde kendilerine ait blog ve sosyal ağ hesaplarının linklerini paylaşabilmekte ve böylece yemek tariflerini beğenen site kullanıcılarını kendi bloglarına ve sosyal ağ hesaplarına çekebilmektedir.

  Yemek Kulübüm’ün en çok seveceğiniz özelliklerinden birisi de blogunuzda olduğu gibi üye hesabınızdan günlük yazabiliyor olmanız ve günlüğünüzü sosyal ağlarda kolayca paylaşabilmeniz. Kendi blogunuzda yazmış olduğunuz yazıların bir kısmını bu bölümde paylaşıp blogunuza takipçi ve ziyaretçi çekmek sizin için çok daha kolay olacak.

  Tüm bu kolay ve faydalı kullanım özelliklerinin yanı sıra Yemek Kulübüm üye hesabınızdan paylaşmış olduğunuz kendinize ait yemek tarifi ve püf noktalarından puanlar toplayarak her ay çeşitli hediyeler kazanma şansı da elde edebilirsiniz.

  Ayrıca; Gıda Danışmanım’a soru sor, sağlıklı beslenme, gıda güvenliği, mutfakta püf noktaları, mutfak ve gıda sözlüğü, gıdaların ve yemeklerin kalori değerleri, gıdaların saklama sıcaklıkları ve koşulları, gıdaların sağlığımıza faydaları ve zararları gibi pek çok konu gıda mühendisi ve beslenme uzmanlarımızın kaleminden Yemek Kulübüm’de.

  Blogunuza ve sosyal ağlardaki hesaplarınıza daha fazla ziyaretçi ve takipçi çekmek için sizi de blogger dostu Yemek Kulübüm’e bekleriz.

  Yemek Kulübüm üye hesapları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için http://yemekkulubum.com/yemekkulubum linkiden hesabımızı inceleyebilirsiniz.

  Yemek Kulübüm’de düzenlenen Ödüllü Yemek Puan Oyunu hakkında detaylı bilgi almak için http://yemekkulubum.com/icerik_sayfa/ekle-yemek-tarifi-kazan-yemek-takimi linkimizi ziyaret edebilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  Yemek Kulübüm
  http://www.yemekkulubum.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>